Home staging - metamorfozy z Glam Design. Home staging Kraków, czyli jak zwiększyć cenę mieszkania lub domu.

Home staging Kraków - przed i po zmianach
Styl glamour w aranżacji wnętrz; informacje. Co to jest home staging?

Home staging to sposób na zwiększenie wartości nieruchomości przy jednoczesnym skróceniu czasu sprzedaży lub wynajmu.

Dzięki takiemu przygotowaniu większa ilość potencjalnych klientów jest skłonna zobaczyć nieruchomość, co przyspiesza sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą cenę. Nieruchomość poddana odpowiednim zabiegom aranżacji wnętrz staje się po prostu produktem bardziej atrakcyjnym dla klientów. Dla tego stosowane są tutaj techniki marketingowe, które mają w zależności od projektu są ukierunkowane na sprzedaż lub zamieszkanie.

Home staging daje szczególne dobre rezultaty w przypadku nieruchomości, które są odwiedzane przez wiele osób natomiast żadna nie decyduje się na zakup. Są oni zatem zniechęceni przez zbyt wysoką cenę lub mało atrakcyjny wygląd nieruchomości. Dzięki odpowiedniej aranżacji przeciętny czas zakupu można zredukować o koło 40%, natomiast cena transakcji może zwiększyć się nawet o 10%. Dzięki wyraźnemu zwiększeniu tych dwóch wskaźników, koszt konsultacji i zmian wprowadzonych w ramach projektu home staging zwraca się wielokrotnie.

Pamiętajmy, że podczas zakupu czy też wynajmu bardzo ważne jest wrażenie jakie wywrzemy na potencjalnych klientach. Dlatego skorzystanie z profesjonalnej usługi projektantki wnętrz zazwyczaj jest bezcenne. Często kilka prostych zabiegów pozwoli na zmianę charakteru nieruchomości i nada jej styl, który odróżni ją od innych, które klienci do tej pory widzieli. Równie ważne jest też świeże spojrzenie projektantki na nieruchomość, która jednocześnie ma doświadczenie w aranżowaniu wnętrz. Projektantowi wnętrz łatwiej jest postawić się w roli kupującego i zauważyć niedociągnięcia, których właściciel może nie zauważyć.

Moja współpraca z osobami zainteresowanymi aranżacją nieruchomości pod kątem home staging składa się zazwyczaj z dwóch lub trzech etapów. Pierwszym etapem jest wstępna konsultacja, podczas której wspólnie z właścicielem ustalamy możliwości, potrzeby i założenia dla projektu. Kolejnym etapem jest stworzenie szczegółowej koncepcji zmiany aranżacji i stworzenie kosztorysu niezbędnych materiałów i dodatków. Trzecim etapem może być nadzór nad realizacją projektu, zakup odpowiednich materiałów i dodatków czy też polecenie i nadzór odpowiedniej ekipy remontowej. Projekt home staging w przypadku domów powinien objąć również swoim zasięgiem ogród, który również ma istotny wpływ na decyzje podejmowane przez kupujących. W takim przypadku ważna jest pomoc ogrodnika.