Trendy łazienkowe 2016. Trendy łazienkowe na rok 2016

Umywalka korytowa z czarnym kranem.Czarna bateria firmy Retro Woda zastosowana w umywalce korytowej.

Sprawdź jakie są aktualne trendy dla armatury, kolorów, dodatków i akcesoriów łazienkowych.


Czy zastanawiasz się jakie aktualnie są trendy w projektowaniu łazienek w 2016 roku? Sporządziłam ich listę wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie moich współpracowników z branży projektowania wnętrz, wykonawców z którymi współpracuję, aktualnych upodobań moich klientów i stron internetowych. Główna inspiracja, która wpisuje się w aktualny trend, pochodzi jednak od produktów firmy Retro Woda, wpisujących się w aktualne upodobania klientów. W oparciu o tę wiedzę chciałam dorzucić swoją skromną cegiełkę do trendów łazienkowych na ten rok, nie proponując niczego więcej ponad funkcjonalność dostępną dla każdego, kto chciałby zaaranżować nowo zakupione mieszkanie lub przebudować już istniejące. Artykuł ten pozwoli zaoszczędzić wiele czasu na poszukiwanie inspiracji dotyczących np. kolorystyki armatury, dzięki temu że ja jako projektantka wnętrz poświęciłam wiele godzin na zebranie trendów w zwarty sposób. Mam nadzieję, że poniższa lista trendów łazienkowych będzie dla Ciebie pomocna i jeżeli planujesz stworzenie łazienki w domu lub mieszkaniu lub przerabiasz istniejącą aranżację, będziesz mógł zainspirować się moimi spostrzeżeniami.

Kwadratowa umywalka z armaturą w stylu retro.Czarna bateria Gedeon w połączeniu z umywalką o kwadratowym kształcie.
Umywalki korytowe Umywalki korytowe.

Nie daj się zwieść nazwie; umywalka może być bardziej elegancka niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Jest to w zasadzie dłuższa niż zwykle umywalka i może zostać wyposażona w dwa krany. W ten sposób może jednocześnie służyć Tobie jak i Twoim bliskim, dzięki czemu w momentach, kiedy trzeba się przygotować do wyjścia szybko jej funkcja jest nie do przecenienia. Niektórzy nazywają ją też podwójną umywalką. Umywalka korytowa jest skonfigurowany inaczej niż podwójne umywalki, które były tak popularne między innymi w latach osiemdziesiątych. Umywalki te są przydatne dla tych, którzy chcieliby, aby umyć lub wyprać ręcznie duże przedmioty, takie jak wełniany sweter. Umywalki w tym kształcie nie są zupełną nowością, jednak ostatnio projektowane odwołują się do oczekiwań współczesnych konsumentów i oferują wyjątkową styl i funkcjonalność.

Kwadraty plus styl retro. Kwadratowe kształty w połączeniu ze stylem retro.

Kwadraty, prostokąty i kątowe ukształtowanie wzorów, to gorący temat w obecnym czasie. Kształty te w dizajnie pojawiają się również w innych obszarach takich jak motoryzacja czy ogrodzenia. Kwadraty są gorącym towarem w wystroju wnętrza, jak również są one dobre do zastosowania w wystroju łazienki; są to uniwersalne kształty, które dobrze komponują się w nowoczesnych, współczesnych i tradycyjnych łazienkach. Kanciaste wzory mogą pojawić się na różnych elementach, w tym: wannach kąpielowych, prysznicach czy też mydelniczkach. W połączeniu z tradycyjną armaturą tworzą miły dla oka kontrast.

Czarny i biały kolor w łazience. Czarne jest nowym białym.

Niezależnie od chwilowych trendów, zawsze w łazienkach królować będą czerń i biel. Na szczególną uwagę zasługują tutaj baterii w kolorze czarnym, które można zastosować podczas aranżacji wnętrz nie tylko w łazienkach ale także w kuchni. Czarno-białe kombinacje zostały mocna uwydatnione w trendach łazienkowych na 2016 rok. W szczególności, ciekawe są połączenia płytek w tych kolorach oraz krany w kolorze czarnym, które niejako wchodzą przebojem jako nowość do trendów projektowych. Czarny, szary i biały to kolejna ciekawa kombinacja kolorów, które często się pojawiają. Obok znajduje się przykład połączenia czarnego koloru baterii Contador w tym właśnie zestawieniu.

Projektowanie wnętrz - przykład aranżacji łazienki z baterią Contador.Projektowanie wnętrz - przykład aranżacji łazienki z baterią Contador.